Vakıfbank taşıt kredisi başvurusu

İhtiyaçlar ne kadar çok olsa da zevkine düşkün olan bireylerin ilk düşündüğü ürün araçlar olmaktadır. Araç sahibi olma düşüncesinde olan bireyler, aracın durumuna göre bankalardan taşıt kredisi başvurusu yapabiliyorlar. Ancak bir bankadan taşıt kredisi başvurusu yapmak yerine her bankadan kredi teklifi almak çok mantıklı olacaktır.

Krediyi incelediğimizde vakıfbank olarak 50,000 tl ye kadar banka size krediyi hızlıca verebiliyor. Ancak 50,000 tl üstü araç kredisi içinse miktarın %50 sine kadar kredi verebiliyor. Yani diyelim ki aracımız 70,000 tl ise banka sizlere 50,000 + 20,000 % 50 si için 10,000 tl eder size toplamda tam 60,000 tl lik kredi tahsisi sunmakta.

Vakıfbank taşıt kredisi başvurusu

Başvuru öncesinde şubeye gitmeden önce yanınızda tc kimlik kartınızı götürmeniz gerekiyor. Ön onay sonrasında vakıfbank sizlerden belge olarak gelir beyannamesi isteyebilir. Bu yüzden gelirinize göre kredi faiz hesaplarınızı gözden geçirmenizi öneririz.

Vakıfbank taşıt kredisinde max. Vade süreniz 48 ay ile sınırlı. Dilerseniz aylık dilerseniz de 3 aylık şekilde ödeme planı yapabiliyorsunuz. Krediyi kullanacak olan kişiye özel hayat sigortası yaptırmak zorunlu olmakla beraber düzenli bir maaşınızın olması da gerekmektedir. Gelir beyannamesi bu yüzden istenebilir. Satın alacağınız aracın kaskosu da yaptırılmalıdır. Krediye karşılık aracın rehni teminat gösterileceği gibi sizlerden ipotek te istenebilir gerek görüldüğünde.

Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranları

Faiz oranlarını kredi miktarına ve aracın sıfır olup olmamasına göre değişkenlik gösterilebilir. Bu yüzden aşağıdaki tabloyu esas almak istediğimizde

0 KM TAŞIT KREDİSİ        03-48 Ay              %1,45

2. EL TAŞIT KREDİSİ         03-48 Ay              %1,55

Yukarıdaki bilgilere göre 0.km lik bir araç almak istediğinizde banka 48 ay vade için size uygulayacağı faiz oranı %1,45 iken, 2.el araçlardaki kredi kullanımı için banka sizlere %1,55 oranında faizli taşıt kredisi sunmakta.

Faiz oranlarını aracın durumuna göre değiştiğini de belirtelim. Bankalarda bulunan faiz oranları her ay değiştiğini ve bunun düşmesindeki asıl etkenin merkez bankası kararları olduğunu belirtelim. Söz konusu faiz oranlarındaki bir azalım miktarı tüketicilerin faydasına olacaktır. Bu yüzden taşıt kredisi faiz oranlarını daima her ay kontrol edilmesi önerilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir