Vakıfbank Kobilere Özel Yatırım Kredisi Kampanyası

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için problem teşkil eden nakit sıkıntısı, artık problem olmaktan çıkıyor. Bankalar, KOBİ’lere destek üstüne destek vermektedir. Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerde, bu destekler sayesinde ülke ekonomisine olan katkılarını, her geçen gün arttırmaktadır. Kobi’lere bir destekte, ülkemizde, ekonomiye her zaman destek olan, Vakıfbank tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Vakıfbank, ticarethanelere ihracat ve yatırım kredisi imkânı sunmaktadır. Kampanya dâhilinde, Kobi’lere ihtiyaç duydukları kredi, finanse edilerek veriliyor. Avrupa yatırım bankası ile Vakıfbank’ın yapmış oldukları ikili anlaşma çerçevesinde, Vakıfbank müşterilerine, uzun vadede düşük faiz oranları ile Kobi ve ticarethanelere, ihracat ve yatırım kredisinden yararlanma olanağı sunulmaktadır. Kobi’ler yapmış oldukları üretim ve ticaretten kaynaklanan ihtiyaçlarını, yatırım için gerekli olan nakit açığını, kendilerine sunmuş olduğu fırsattan faydalanarak, ihracat ve yatırım kredisi ile rahatça karşılayabilme fırsatını elde etmektedirler. Türkiye’deki bütün şehirlerde bulunan Kobiler, çalışan sayılarının 250’den az olması ile çalışan sayısı 1500’den az olan büyük ölçekli kuruluşlar Vakıfbank’ın sunmuş olduğu bu krediden faydalanabilmektedirler.

İhracat ve yatırım kredisinden faydalanmak için Kobi’lerin, kendilerine en yakın Vakıfbank şubesine giderek başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Kobilerin, bu kampanya kapsamında kullanabilecekleri maksimum kredi miktarı 3 milyon Euro veya karşılığına tekabül eden TL, dolar miktarına kadar çıkmaktadır. İşletmeler için sunulan krediler için 5 yıl süreli vade miktarı, yatırım kredilerinde ise 7 yıl süreli, vade miktarı bulunmaktadır. Kobi’ler bu süreler içerisinde kendilerine uygun olan süre kadar taksitlendirme süresi seçebilmektedirler. Bu kredileri kullanırken banka tarafından vade süresi, minimum 3 sene vade seçeneğinden başlatılarak kullandırılmaktadır.

Vakıfbank’ın Avrupa Yatırım Bankası ile yaptığı bu anlaşma neticesinde, küçük ve orta büyüklükteki işletmelere sağladığı kredi, Kobi’lerin yatırım yapabilmek adına, nakit bulma sorununu ortadan kaldırarak, ülke ekonomisine ve üretime büyük destek kapısı aralamıştır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir