Mobil Kredi Veren Bankalar

Mobil Kredi Veren Bankalar

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak bankaların uygulamalarında da çağa uygunluk düzeyinde gelişmeler yaşanmaktadır. Her an farklı ve işe yarar uygulamalar kamu ile paylaşılarak hayatı kolaylaştırmak adına önemli adımlar atılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de finans sektöründe bankaların mobil uygulamalarıdır. Mobil uygulamalar ile birçok işlem kolaylıkla yapılarak zamandan tasarruf sağlanmaktadır. Bu mobil uygulamalardan bir tanesi de mobil bankacılık ile kredi kullanmaktadır.

Mobil kredi, bankaların mobil telefonlar için uyarlanmış uygulamaları ile müşterilerin bir çok işlemini şubeye gitmeden ev ve iş yeri ortamında rahatlıkla yapabilmelerini sağlayan bir sistemdir. Mobil kredi uygulaması telefonlarda bulunan bankalara ait uygulamaya girerek tüketicilerin kredi taleplerinin bu yolla yerine getirilmesi işi olarak dikkat çekmektedir. Mobil kredi uygulamasında kredi tutarı ve vadesi seçenekleri ile ne kadar tutarda kredi çekilirse kaç vadede ne kadar ödeneceğini sistemsel otomatik hesaplama ile bilgi alınabilmektedir.

Mobil uygulamalar yoluyla kullanılacak krediler en fazla 15 Bin TL ile sınırlı olup bu limit bazı bankalarda 30.000 TL olabilmektedir. Mobil uygulamalara öncülük eden bankaların mobil uygulamaları Enpara, Ceptecep, İgaranti, Yapı kredi Nuvo gibi şubesiz işlemlerin yapıldığı bankacılık işlemleridir.

Mobil kredi için hangi bankadan kredi kullanılacaksa o bankada hesabın olması gerekmektedir. Eğer ki kredi kullanmak isteyen kişi ilgili bankanın müşterisi ise o bankanın mobil uygulamasına giriş yaparak kredi talebinde bulunabilmektedir. Tabi mobil kredi işlemlerinde de kişinin kredi notunun uygun olması gerekmektedir. Kredi notu uygun olan kişiler bu yolla da kredi talebinde bulunup kısa bir süre sonra talep ettikleri miktarın hesaplarına yatırılmasını sağlamaktadırlar. Şube esasına dayalı bankalarda mobil kredi en fazla 15.000 TL iken şubesiz bankacılık işlemlerinde mobil kredi uygulaması ile kredi kullanmanın limiti en fazla 30.000 TL olmaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir