Kredi Çekerken Eşlerin Kredi Notu Ne Kadar Etkilidir?

Kredi Çekerken Eşlerin Kredi Notu Ne Kadar Etkilidir?

Son zamanlarda oldukça popüler konulardan birisi olan kredi notu ile ilgili olarak birçok kişinin cevabını merek ettiği sorulardan birisi de bireylerin eşlerinin kredi notlarının kredi çekerken herhangi bir etkisinin olup olmadığıdır. Bireylerin yaptıkları başvurularda eşlerin kredi notları az da olsa kredi çekecek olan kişinin alma durumunu etkiler ancak bu konuda net bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü bu durum çekilen kredi türüne, kuruma ve kredinin miktarına göre farklılık göstermektedir.

Eşi Yasal Takipte Olan Kredi Çekebilir Mi?

Ortak gelir ve gider söz konusu olduğunda eşlerin durumu çok önemlidir. Birçok kurum kredi ödemelerinde bireylerin eşlerinin kredi notunu ve gelirlerini de incelemeye almaktadır. Ancak düşük miktarlardaki kredilerde birçok bankanın bu konuyu dikkate almadığını da hatırlatalım. Ancak yüksek tutarlı konut ve taşıt kredisi gibi önemli kredi türlerinde aynı durum söz konusu değildir. Bu yüzden eşi yasal takipte olan bireyler, yüksek tutarlı kredi çekmek için başvuruda bulunduklarında olumsuz cevaplar alabilirler.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Yasal Takibin kesinlikle kapalı olması gerekir

Kredi çekecek olan kişilerin eşleri herhangi bir nedenle yasal takibe girmişse, bireylerin kredi notlarını yükseltmeleri için ilk olarak eşlerinin yasal takiplerini kapatmaları sağlanmalıdır. Buna dikkat edilmezse her zaman ret cevabı alınma ihtimali var demektir.

Ödemeler Düzenli Yapılmalı

Kredi notunu yükseltmek için yapılması gereken en önemli şeylerden birisi de finansal kurumlar ile her zaman iyi ilişkiler içerisinde olmaktır. Bunu sağlamak için de her zaman ödemelerin zamanında yapılması gerekir.

Kredi Başvurusu Ertelenmeli

Kredi notu düşük olan kişilerin kredi notlarını belirli bir seviyeye getirene kadar yeni bir kredi başvurusunda bulunmamaları da kredi notunun yükselmesi için önemli bir hamledir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir