Kredi borcu yapılandırması nasıl yapılıyor ?

Kredi borçları ister istemez bazı aylarda taksitlerin aksamasına neden olabiliyor. Bu durum bir anda var olan dengelerin bozulmasına neden olacağından bir anda borçlarında toplanmasına vesile olabilir. Kredi borçlarının yapılandırması bu konuda tüketicilere oldukça iyi gelen bir özelliktir. Neredeyse tüm bankalarda kredi borcu yapılandırması söz konusu olmakta olup, bu bankalardan bir tanesi de QNB Finansbank kredi borcu yapılandırması olarak biliniyor.

 

Kredi borcu yapılandırması nasıl yapılıyor ?

Borç transferi olarak bilinen kredi borcun yapılandırma işlemleri adım adım yapılmalıdır. Şimdi kısaca bahsedelim. Konut kredisi yeniden yapılandırma yapmaya karar verirken esas alınması gereken birkaç husus vardır:

  • Kalan borç miktarı
  • Faiz oranları arasındaki fark
  • Ödenmekte olan taksit tutarı
  • Toplam kredi maliyeti

Bu noktaları dikkate alarak yapacağınız bir hesap sonrası yapılandırma yapmanın gerekliliğine karar verebilirsiniz. Bu işlemleri yapmadan önce bilinmesi gereken noktalardır. Zira işlem sonrasında elinizde hangi tür borç olacağını belirtmekte ve toplamda ne kadar borcunuzun olacağını da gösterecektir.

QNB Finansbank kredi borcu yapılandırması

Banka, sizin borcunuzu ve ödeme düzeninizi inceleyerek size en uygun yapılandırma seçeneğini sunacaktır. Buna göre, size ihtiyaç kredisi kapsamında tüm borcunuzu krediye çevirerek kredi kartınızı kullanıma kapatabilir, kredi borcunuzun tamamını 6 ile 9 eşit taksite kadar bölme seçeneği sunabileceği gibi bazı durumlarda kredi borcunuzun yapılandırmaya elverişli olmadığını belirterek yapılandırma işlemi yapamayacağını söyleyebilmektedir.Kredi borcunuzun yapılandırma yapılıp yapılamayacağı konusunda en doğru bilgiyi banka şubenize giderek müşteri temsilcisinden bilgi alabilir, kendileriyle görüşme sağlayarak kredinizin yapılandırma işlemi için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Bilgi vermek açısından 0850 222 0 900 numarasından finansbank iletişim hattına girerek konu hakkında bilgi sahibi olunabilir. Söz konusu bilgiyi ayrıca finansbank.com.tr adresinden de öğrenmek mümkün.

Birden fazla bankada parçalı şekilde bulunan kredi borcunu tek bir bankanın çatısı altında toplamaya borç transferi denilmektedir. Genellikle ödenemeyen borçların transferi yapılmaktadır. Finansbank’ta İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı için borç transferi yapılmaktadır. Borç transferi yapılacağı zaman banka tüketicinin kredi notunu inceler. Gelir araştırmasında da bulunur. Tüketicinin sigortalı olarak düzenli işte çalışması veya gayrimenkulünün olması artı bir etkendir. Bankalar arası yazışma yapılır. Finansbank borç transferindebelli bir faiz oranı uygular. Banka tüketiciye göre uygun ödeme planı hazırlar.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir