Hayat Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hayat Sigortası Sorgulama

Hepimiz yaşamımız boyunca sağlık durumları ya da başka dış etkenler gibi sorunlar sebebi ile ilgili çıkabilecek herhangi problem yada problemlere karşı önlemlerini almak isteriz.Yaşamımızın bizler için değerli olması ile bunu koruma altına almak için çeşitli çabalar gösteririz ve bunu sağlayabilmek için çözüm yolları aramaktayız. Bu çözüm yollarından biri de hayat sigortasıdır.Hayat sigortası kişilerin düzenleme yaptığı zamanlarda belirli bedeller karşılığında hayatlarını güvence altına almak için işlemini yaptığı bir sigorta türlerindendir. Hayat sigortası sorgulama işlemleri,işlem yapılan güvence türlerinin sorgulanması ve yürütülmekte olan işlemlerin kontrolü gibi bir çok işlemi gerçekleşebilmesi için hizmetinize sunulan bir uygulama şeklidir.

Hayat sigortalarını sorgulama işleminden önce ,sigorta yaptırmaya karar verdiğini kurum da kurumun hazırladığı poliçe adı altında yer alan tutar ödenir ve sonrasında ise 1 (bir) yıllık takvim içerisinde karşılaşılması ihtimal olan vefat (ölüm) ve ya sakatlık gibi oluşabilecek talihsiz durumlar söz konusu olduğunda yaşanacak maddi kayıplar sigortanızı yaptırdığınız kurum tarafından karşılanmaktadır. Hayat sigortası kapsamında,kişinin sigortayı yaptırdığı (başlangıç tarihi itibari ile) takvim içerisinde başına gelen kaza ve ya hastalık gibi durumlardan dolayı sakat kalması durumunda ise sigorta başlatılırken,poliçenizde belirtilen miktarın ödenmesi ile kişinin kendisine eğer ki sigortalı kişi vefat etmiş,ölmüş ise ailesine varislerine poliçe de belirtilen miktar ödeyecektir.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden hayat sigortası sorgulama işlemleri için öncelikle yazımızın sonunda vereceğimiz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. https://www.turkiye.gov.tr/hayat-sigortasi-police-sorgulama Bağlantı adresine tıkladıktan sonra açılacak sayfada ilk olarak sigortalı olan kişinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik türünü seçmesi ve ardından T.C kimlik numarasını girmesi gerekmektedir.Girişin ardından Hayat Sigortanız var ise ,poliçe bilgileri ekrana gelecektir.Hayat poliçenizin sorgulamasını yaptıktan sonra aşağıda bilgiler çıkmadı ise ya süresi bitmiş yada sigortanızın olmadığını anlayabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir