Halkbank taşıt kredisi başvurusu

Halk bank ile taşıt sahibi olmak isteyen bireyler çok uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Halk bank taşıt kredilerinde ayrıca dikkat edilmesi gereken birkaç hususunda olduğunu belirtelim.  Araba almanın kolay yollarından bir tanesi halk bank ile mümkün. Aracınız yeni veya eski fark etmeksizin sizlerin yanında taşıt kredisi ile olan halkbankası, 48 aya kadar vade seçenekleri ile gönlünüzü ve kafanızı rahat ettireceğe benziyor.

Bununla da sınırlı olmayan halkbankası, kasko dahil sigortanın kendi şubelerinden yaptırılması dahilinde faiz oranlarında düşmenin görülebileceğini de açıklıyor. Aracınızın değeri 0 km ise 50.000 TL ye kadarının %70 ine kadar karşılarken, 50.000 TL üzerinde araç değeri olanlara ise %50 kredi vermektedir. Bu durum aracın 2.el olmasında farklılık gösterecektir. Bunu da açıklamak istersek satın alacağınız aracın yaşı 5 yaşına kadar ise ilgili süreci hesaplayan kasgo değerine göre belirlenmektedir. Kasko ne derse o mantıkla düşünülmelidir.

 

Halkbank taşıt kredisi başvurusu

Taşıt kredisi başvurunda başvuran kişinin bilgileri esas alınmaktadır. Yani başkasının yerine başvuru yapılmaz. Başvuru öncesinde satın alacağınız aracın markasını ve değerini ilgili görevliye belirtmeli ve ne kadar kredi çekeceğinizi de unutmadan demeniz gerekiyor.

Başvuru da ön başvuru kabul edildikten sonra görevli sizlerden belge talep edecektir. Bu istenen belgelere baktığımızda

  • Kimlik fotokopisi
  • Gelir beyannamesi
  • Ticari olarak çekilecekse imza sürgüleri ve vergi levhası
  • 1 adet fatura örneği elektrik veya su olabilir.
  • Kamu da çalışanlar için bodro belgesi,
  • Emekliler için sgk veya bağkur emekli belgesi
  • Çiftçiler için çiftçilik belgesi
  • Satın alacakları araç için ruhsatın aslının fotokobisi

Kredide artan taksitli ve azalan taksit imkanı sunan halkbankası, taşıt kredilerinde bir ilki gerçekleştirerek alanında ne kadar cömert olduğunu göstermektedir.

Halkbank taşıt kredisi faiz oranları

Halkbank taşıt kredilerinde +2 ay taksit erteleme şansı vermektedir. Buna rağmen faiz oranlarını incelemek istediğimizde aşağıdaki oranlar çıkmaktadır.

0 ve 2. El araçlarda 20.000 TL ye kadar 48 ay vade seçeneği kullanılırsa faiz oranı 0 km araçlar da %1.35 iken, 2.el araçlarda bu oran artarak %1.39 olmaktadır.

Kredi tahsis ücreti ana kredi tutarının binde 5i olduğundan dolayı sadece 105 TL dir. Bu miktar kredi tutarını artığında veya azaldığında aynı şekilde değişecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir