QNB Finansbank Taksit Erteleme

Ödemede yaşayabileceğiniz sıkıntılardan dolayı, bir sonraki aya beklemenize engellemek ve gelecek ayı beklemeden ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz adına, kredi kartında ki alışverişler için, finansbank taksit erteleme seçeneği sunmaktadır.

Ödemelerinizin üst üste gelmesinden dolayı kredi kartınızın borç bakiyesini ödemekte sıkıntı yaşıyorsanız, bankanın sizin için sunmuş olduğu Finansbank taksit erteleme seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey kredi kartı ekstrenizdeki borç bakiyenizin asgari tutarını ödemektir. Asgari tutarı ödedikten 24 saat sonra finansbank kredi kartı borç taksitlendirmesi talebinde bulunmanız gerekmektedir. Taksitlendirme işlemi için birkaç yöntem vardır. Bunlardan birincisi telefon bankacılığı yöntemini kullanarak başvuru yapmaktır. Taksit erteleme başvurusu yapmak için iletişime geçmenizi gereken telefon numarası 08502220900’dür. Telefon bankacılığının yanı sıra finansbank internet sitesindeki kredi kartı işlemleri menüsünden, taksitlendirme seçeneği ile bu işlem gerçekleştirilebilir. Sms ile de başvuru yapmak mümkündür. ET yazıp 2273’e kısa mesaj göndererek de bu işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Bu yöntemlerin dışında, yakınınızda bulunan bir finansbank ATM’sine giderek de bu işlem için kullanılabilen bir başka yöntemdir. Yukarıda bahsedilen işlemlerle yapılan taksitlendirme başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde, kredi kartınızın asgari borcunu kapattığınız için, ekstrenizde yer alan ve ödeme işlemini gerçekleştiremediğiniz diğer miktarı, bir sonraki hesap kesim tarihinde ekstrenizde yansıtılması ve ödeme yapmanız yerine, 6 ay veya 9 aya kadar taksitlendirme imkanlarından birisini tercih ederek, kartınızda bulunan borç bakiyeniz herhangi bir ceza durumu ile karşılaşmadan ödeyebilmek için zaman kazanılmış olacaktır. Taksitlendirme işlemi yapılırken, hangi vade seçeneği tercih edilmiş olursa olsun, finansbank %2.02 oranında faiz uygulamaktadır. Bu faiz miktarına vergiler dahil olmamaktadır. Ekstre taksitlendirmesi, son dönem ekstre için uygulanma zorunluluğu taşımaktadır. Taksitlendirme yapabilmek için kredi kartı borcunun minimum 250 TL, maksimum 100.000 TL miktarında olma şartı bulunmaktadır.

Finansbank taksitlendirme işlemi, kredi kartı kullanıcılarının başvurduğu bir yöntemdir ve sıkça kullanılmaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir