Akbank taşıt kredisi başvurusu

Ülkemizde büyük bankalardan bir tanesi olan Akbank, müşterisi olsun olmasın her bankacılık ürünlerinde yardımcı olmaya hazırdır. Bu bankacılık ürünlerinden bazıları kredi kartları ve kredi ürünleridir. Kredi ürünleri arasında tercih edilen bir tür olan taşıt kredileri bankalar arasında artan rekabete bağlı olarak fazlası ile tercih edilmektedir.

Akbank taşıt kredisi başvurusu için yapmanız gerekenlere bakmak istediğimizde adım adım nasıl krediye başvuracağınızı anlatacağız. Öncelikle taşıt kredileri için araçların 0 veya 2.el durumuna banka bakıyor. Yani alacağınız araç 0 km ise aracın değerinin %70 ine kadar kredi verebilirken, araç eğer 2.el ise aracın değerinin %50 sine kadar kredi verebiliyor. Bu nedenle başvurmadan önce akbank taşıt kredisine bu etkeni göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Akbank taşıt kredisi faiz oranları

Faiz oranları incelenmek istenildiğinde

0 araçlar için faiz oranı %1.27

2.el araçlar için faiz oranı %1.25 dir.

Bu faiz oranlarında vade seçeneklerini sizler belirliyorsunuz. Vade süresi ne kadar çok olursa ödeyeceğiniz net faiz tutarı aynı oradan artacaktır. Bu nedenle buna da dikkat etmelisiniz.

Akbank taşıt kredisi başvurusu

Taşıt kredisine başvurmak istediğinizde öncelikle aracı sizler belirleyeceksiniz. Sonrasında karar aşaması ile beraber akbank şubelerinden birine tc kimlik kartınız dahilinde gidiyorsunuz. İlgili başvuru formunu dolduruyorsunuz. Aracın tüm sigorta masraflarını siz ödeyeceksiniz varsa krediden tahsil edilecektir.

Taşıt kredisi başvuruları için dilerseniz alo akbank iletişim numarasından, dilerseniz akbank.com.tr adresinden veya banka şubelerinden birine gitmeniz kafidir.

Akbank taşıt kredisi ödenmez ise neler olur ?

Taşıt kredisi sunan bankalar ilk etapta sigorta ile alacağınız aracı ipotek ettirmektedir. Yani akbank taşıt kredisi veya her hangi bir bankanın taşıt kredisine başvururken, sonuç aynıdır. Sadece taşıt kredisi değil diğer tüm kredilerde ödemeler gecikirse yasal faiz işlenmektedir. Bununla da sınırlı olmayan bankalar yasalar yardımı ile belirli süre zarfında sizlere ek süre verecektir. Bu süre zarfında taşıt kredisini yapılandırmayanların araçları ne yazık ki ipotek ile satışa çıkarılacaktır. Bunun sayesinde bankalar ödemiş olduğu parayı çıkartmaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir