Akbank kredi borcu yapılandırması nasıl yapılır

Kırmızı banka olarak adını bizlere hatırlatan akbank, ülkemizdeki büyük ve aktif bankalardan bir tanesidir. Bankacılık alanlarında oldukça iyi sonuçlar ortaya dökmesinin yanında kredi ve kredi kartı gibi 2 önemli ürünlerde tüketicilerin beğenisini kazanmış bankalar arasına girmeyi başarmıştır.

Bankalar tüketicilerin ihtiyaçları konusunda ne kadar karşılıyorsa , verilen tutarı ve sözleri de o mantıkla geri dönüşün olmasını beklerler. Bu yüzden bankalara borçlu olan bireylerin ödemelerini zamanında yapmaları gerekiyor. Yapılmayan ödemeler veya geciktirilen her ödeme karşı tarafından cebinden fazlası ile paranın çıkmasına vesile olacaktır.

 

Akbank kredi borcu yapılandırması

Bankalardan kullanacağınız bu yapılandırma genelde hem kredi hem de kredi kartı borcunu kapattırmak veya yeniden yapılandırmak için teklif edilmektedir. Sizler bu durumda mevcut borçlarınızı ödeyemediğinizi beyan etmeniz halinde banka artık yeni bir faiz oranı ve vade seçenekleri dahilinde mevcut borcunuz ne kadar kalmış ise bir hesaplama yaparak, yeniden taksitlere bölmektedir.

Kredi borcu ödeme aşamasında zorlanmak kredi yapılandırma için yeterli sebep değil. Bankaların bu işlem için hazırladığı kredi transfer kampanyaları kapsamındaki ürünleri incelemeniz ve bu koşullarla sizin kendi koşullarınızı karşılaştırmanız gerek. Eğer bir başka kredi transfer seçeneği sizin ödemekte olduğunuz kredinin koşullarından daha cazipse kredi faiz oranı ve kredi vadesi yeniden hesaplanarak daha uygun koşullarla taşıma işlemi yaparsınız ki bu da kredi yapılandırmak demektir.

Kredi borcunuzu şimdi yapılandırmak istiyorsanız sizlere en yakın akbank şubelerinden birine tc kimlik kartınız ile beraber gitmeniz kafidir. Dilerseniz konu hakkında bilgi almak için akbank çağrı merkezi numarası olan 0850 222 25 25 ile iletişim kurabilirsiniz. 7/24 ulaşabileceğiniz destek hattı ile aklınıza takılan konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sadece kredi borcunun yapılandırılmadığını yazmıştık. Kredi kartı borçları da artık yapılandırma kapsamına alındı. Akbank tarafından müşterilerine sunulmakta olan yapılandırma hizmeti kredi kartı kullanıcılarına yanlış kullanım sonrasındaki sorunların önüne geçilebilmesi için büyük fayda sağlamaktadır. Akbank kredi kartı borçlarını ödemeyen ya da güçlük çeken tüketiciler kredi kartı taksitlendirme işlemine benzeyen bu hizmet ile kredi kartı borçları düzenli bir şekilde ödenerek kapatılabilmektedir.

Borçlarınızdan kurtulmak ve daha fazla faiz ödemek istemiyorsanız akbank şubeleri kredi borcu yapılandırması ile çözüm sunmaya devam edecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir