Akbank Chip Para Nerelerde Kullanılır?

Akbank Chip Para Nerelerde Kullanılır?

Akbank‘ın müşterilere sunduğu kredi kartı ürünlerinden faydalanarak alışverişlerinizi çok daha avantajlı hale getirebilmeniz mümkün olmaktadır.

Pek çok kredi kartının standart özelliklerini içerisinde barındıran Akbank‘ın kredi kartları ile üye kuruluşlarından taksitli alışveriş yapabilmektesiniz. Böylelikle gerçekleştirdiğiniz alışverişlerinizin geri ödemelerini taksitlere böldürerek bütçenize yük bindirmeden rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Akbank kredi kartınızla yapacağınız alışverişlerinizde üye kuruluşlarda bulunan Akbank POS cihazlarını kullanmanız durumunda puan da kazanabilirsiniz. Puanlarınızı dilerseniz yaptığınız o alışveriş sırasında, dilerseniz de daha sonra harcayabilmeniz mümkün.

akbank-chip-para

Hemen hemen her bankada bulunan puan kazanma sistemine bankalar kartlarına göre özel isimler vermektedirler. İlk olarak bu puanlama sistemi Garanti Bankası tarafından önce sürüldüğü için kazanılan bu puanlara genel olarak Bonus puan adı verilmektedir. Ancak Bonus, World Puan, Maxi-Puan, Chip Para gibi bankalara özel isimler de getirilmiştir sonradan. Bu puanların, yaptığınız alışverişlerinizden belirli oranlarda sizlere geri dönen küçük limitler olduğunu düşünebilirsiniz. Yapılan alışverişten çok küçük bir miktarda puan kazandığınızı düşünüyor olsanız da, uzun bir vade içerisinde hesaplaması yapıldığı zaman biriken puanlarınızla alışveriş bile yapabilme imkanınız doğuyor. Müşterilerin memnun olması için sunulan puanlama sistemleri için pek çok kampanya da yapılmaktadır. Bazı kredi kartlarından yaptığınız alışverişlerinizin sonucunda mil puanlar bile kazanabilmektesiniz. Bu mil puanları biriktirerek, istediğiniz şekilde seyahat edebilmektesiniz.

Akbank kredi kartlarının puanları Chip Para olarak bilinmektedir. Yaptığınız harcamalarınızda Akbank kredi kartınızın üye kuruluşların, Akbank POS cihazlarından çekimi yapılması durumlarında Chip Para kazanabilmektesiniz. Bu Chip Paraların harcamalarını da yine üye kuruluşlarda bulunan Akbank POS cihazları sayesinde yapabilirsiniz. Üye kuruluş Akbank POS cihazı kullanıyor olsa bile, puan kullanmanıza olanak tanımıyor olabilir. Banka ile iş yerinin yapmış olduğu anlaşmaya göre bu durum farklılık gösterebilmektedir. Taksitli veya puanlı alışveriş yapmak istiyorsanız, iş yeri yetkilisinden Akbank POS cihazı çekimi yapmasını isteyiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir