2016 Yılında Hangi Bankalar Ne Kadar Kar Etti

2016 yılını ele alıp bankalarım kar oranlarını inceleyelim;

T.C. Ziraat Bankası: Bir ay öncesinin verilerine göre adı geçen banka 1 Milyar 600 Milyon TL kar etmiş olduğu görülmektedir. Geçen yıla oranla kar oranını % 46 oranında artıran banka her geçen gün hedef büyütmeye de devam ediyor. Yıl sonunda da liste başını kimseye bırakmayacak gibi duruyor.

 

Akbank: Özel sermayeli bankalar arasında ipi göğüsleyen banka olan, bir ay öncesinin verilerine göre adı geçen banka 1 Milyar 71 Milyon TL kar etmiş olduğu görülmektedir.

Garanti Bankası: Bir ay öncesinin verilerine göre adı geçen banka 1 Milyar 40 Milyon TL kar etmiş olduğu görülmektedir.

Türkiye İş Bankası: Bir ay öncesinin verilerine göre adı geçen banka 969 Milyon TL kar etmiş olduğu görülmektedir.

Yapı Kredi Bankası: Bir ay öncesinin verilerine göre adı geçen banka 704 Milyon TL kar etmiş olduğu görülmektedir.

Halk Bankası: Kamu bankaları arasında Ziraat Bankası ardından 2. sırada yer almakta olan Halk Bankası 2016 yılı ilk çeyrekte 680 Milyon TL kâr etmiş, geçen yıla oranla da % 16,5 oranında kârını büyütmüştür.

Vakıfbank: Sıralamaya yine bir kamu bankası olan Vakıfbank ile devam ediyoruz. Bankamızın açıkladığı kâr tam 516 Milyon TL, üstelik geçen yılın aynı dönemine göre kâr oranı % 19 artmış durumda.

Denizbank:Bir ay öncesinin verilerine göre adı geçen banka 305.5 MiIyon TL kar etmiş olduğu görülmektedir.

TEB ( Türkiye Ekonomi Bankası); Her geçen gün büyüme devam eden ,bir ay öncesinin verilerine göre adı geçen banka 268 Milyon TL kar etmiş olduğu görülmektedir.

Kuveyt Türk KatıIım Bankası: KatıIım bankaları arasında ise Kuveyt Türk KatıIım Bankası ön plana çıkıyor, Bir ay öncesinin verilerine göre adı geçen banka 125 Milyon TL kar etmiş olduğu görülmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir